Z historii naszej hodowli....

Swoją przygodę z husky rozpoczęłam w 2004 roku, kiedy to trafił do mnie mój pierwszy pies Kalif. To od niego wszystko się zaczęło i to dzięki niemu tak mocno pokochałam tą rasę. 

W 2007 roku kupiłam suczkę o imieniu DUMA Śnieżna Sfora z hodowli spod Torunia, a w 2008 przyjechał do mnie ADVENTURE Eskimoski Domek. Mając już piękna parę hodowlaną postanowiłam założyć hodowlę psów pod przydomkiem '' from Snow Cottage ". Jako hodowla istniejemy od 2009 roku mimo, że nasza przygoda z tą rasą rozpoczęła się dużo wcześniej.

W 2009 roku pojawił się pierwszy miot po tej parze. Niestety ani Dumy, ani Adventure'a nie ma już wśród nas, jednak mam nadzieję, że szczęśliwie biegają za tęczowym mostem. Tego samego roku przyjechała do nas Lavia Eskimoski Domek- niestety odeszła od nas w 2023 roku. 

W 2012 roku powitaliśmy Lukę z hodowli Dotyk Północy. Pamiętam jakby to było dziś... Pojechałam do Marka po suczkę, a przyjechałam z pieskiem. Po prostu zakochałam się w tym małym urwisie, a on wprowadził mnie w świat wystaw, zdobywając pierwsze BIS-y. To on towarzyszył mi codziennie w pracy. Do dziś jest kompanem, który mimo natury jaką ma husky, nie oddala się za daleko na spacerach, tylko pilnuje mnie jak najwierniejszy przyjaciel... bo tym dla mnie jest. Moim najlepszym przyjacielem.

Do 3-letniego wówczas Luki dołączyła suczka SILHOUETTE WHISPER Mistissini Siberians. Kalifa nie było już wtedy ze mną , a ona swoim złotym kolorem tak bardzo mi go przypominała.

Rok 2019 to odbiór dwóch małych suczek : FOREVER ABI Eskimoski Domek i DELOKIS TERRA MAFIA the Future is Ours ''Śnieżka"

Gdy ktoś uknuje jakąś intrygę na podwórku to wiadomo, że jest to Abi i Śnieżka. 

W 2021 roku przybył do nas z dalekiej Rosji niespełna 2-letni pies o imieniu Never Surrender BRIGHT SUN "Hunter".

Na przełomie tych wszystkich lat pożegnaliśmy niektóre z naszych ukochanych piesków: Kalifa, Adventure'a, Dumę, Lavię i Whisper. Wierzymy jednak, że kiedyś znów wszyscy się spotkamy...

Wciągu tych 14 lat przyszło na świat kilkanaście miotów, naszym pieskom ukończyliśmy wiele championatów jak również wyhodowaliśmy wielu championów.

Obecnie w skład naszej psiej rodziny wchodzą 3 psy (11-letni Luka, 4-letni Hunter, roczni Maiki i Colt) oraz 3 suczki ( 6- letnia Sahkyo, 4-letnie Abi i Śniezka). Jesteśmy mała hodowlą w której znajdujemy czas dla każdego z naszych piesków.

Pies to przyjaciel rodziny, który towarzyszy nam do końca swoich dni. Hodowla to nasze hobby, któremu się poświęcamy. Nasze psy zdobywają wiele nagród i tytułów na wystawach krajowych i międzynarodowych, ale znajdujemy również czas na to, by mogły rekreacyjnie biegać w zaprzęgu. Zdobywanie nagród na wystawach to tylko mała część życia naszej psiej rodziny. Najważniejsze są dla nas chwile, które możemy spędzić razem przy czynnościach dnia codziennego. To one dają najwięcej satysfakcji i przynoszą najwięcej rodości.

Nasza hodowla ''from Snow Cottage" jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce co jest gwarancją, że szczeniaczek od nas jest w pełni rasowych psem. Tylko i wyłącznie Związek Kynologiczny w Polsce daje gwarancję tego, że będą mieli Państwo znakomitego przedstawiciela rasy z udokumentowanym pokoleniowo pochodzeniem.

Mamy nadzieję, że i Państwo będą chcieli dołączyć do rodziny, którą tworzymy z właścicielami piesków z naszej hodowli....

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzin w hodowli